Vše pro teplo.cz > Odstraňovač dehtu Cre-Away > Cre-Away odstraňovač dehtu

Cre-Away odstraňovač dehtu

sleva Ilustrační obrázek
Cena s DPH: 759,00 Kč (sleva 29%)
Původní cena: 1 084,00 Kč
Cena bez DPH: 627,27 Kč
Objednací čísloCA01
Prodejní množstvíks
Hmotnost produktu0.35 kg
Obsah 350ml

Popis produktu

Cre-Away Odstraňovač dehtu

Určený pro svépomocné domácí použití

Odstraní dehtové usazeniny ze spotřebiče, kouřovodu i komínu. Slouží také pro odstranění pachů a snížení nebezpečí požáru.

Snadné a bezproblémové použití

Cre-Away je čtyř složkový pudr, který bezpečně a efektivně mění strukturu dehtových usazenin tak, aby mohly být jednodušeji odstraněny vymetením komína.

Jednotlivé složky pudru Cre-Away vytvářejí následující efekty:

  1. reaktivní činidlo – neutralizuje mírně kyselý dehet, což snižuje korozní vliv na kovové součástky a snižuje hořlavost.
  2. vysoušeč – absorbuje oleje a vlhkost obsaženou v některých formách dehtu.
  3. zpomalovač spalování – pomáhá redukovat možnost požáru komína.
  4. hořčíkový katalyzátor – pomáhá zničit dehtové usazeniny, když je komín zahřátý běžným užitím.

Výsledkem použití je, že katalyzátory obsažené v Cre-Away přemění dehet v uhlík, který může být jednoduše mechanicky odstraněn.

Pro aplikaci přípravku je třeba dehtové usazeniny nahřát pro dokonalé chemické spojení. Cre-Away funguje nejlépe, když je komín rozehřátý přibližně na 315°C.

Aplikace Cre-Away se provádí přímo do místa výskytu dehtových usazenin, tj. do komína, kouřovodu nebo spalovací komory (ne do ohně), a to za použití opakovaného stlačování lahve . Hlavní výhody přípravku Cre-Away:

- Efektivní na všechny typy dehtu - Pomáhá prevenci požáru - Komín se dá vyčistit snáze a efektivněji - Redukuje zápach - Rychlý a jednoduchý k použití

Přípravek Cre-Away pracuje na principu přeměny dehtových usazenin na křehkou substanci, která má jinou rychlost expanze/kontrakce než komín, ke kterému je připojena. Během zahřívacích a zchlazovacích procesů, dehtové usazeniny ošetřené přípravkem Cre-Away ztrácejí své přilnavé vlastnosti, takže mohou být snadněji odstraněny.

Dehtové usazeniny v krbech a kamnech na dřevo a uhlí mohou být nebezpečné díky možnému vzniku požáru, pokud nejsou příslušně čištěny a ošetřovány.

Všechny komíny by měly být každý rok prohlédnuty a případně vyčištěny kvalifikovaným odborníkem.

Doporučujeme aplikovat přípravek Cre-Away během topné sezony k úpravě přilnutých dehtových usazenin, pro jejich snadnější odstranění. Ideální je použití Cre-Away v rámci každého čištění spalinových cest pro zvýšení bezpečnosti odstraněním dehtových usazenin, které v komínu zůstaly a také pro neutralizaci kyselosti a zápachu.